Należąca do firmy Drewnostyl marka Baza oferuje wysokiej klasy mebli dla wymagających nastolatków i młodych dorosłych. W ofercie debiutującej na rynku marki znalazły się dwie kolekcje mebli: MATCH i POINT, które pozwalają młodym użytkownikom wyrazić siebie, manifestują indywidualizm i celebrują różnorodność. Dają wybór subtelnie sugerując rozwiązania będące kreatywną odpowiedzią na ich potrzeby.
Do współpracy przy projektowaniu obydwu kolekcji zaproszono cenione i doświadczone pracownie – Grynasz Studio i Biuro Kreacja. Dzięki wnikliwej obserwacji potrzeb i zachowań przyszłych użytkowników, a także aktualnych trendów wzorniczych, powstały meble, które pozwalają młodzieży samodzielne kreować własny, intymny świat, bawiąc się elementami i dynamicznie rearanżować przestrzeń na jego własnych zasadach.
MATCH – dla wymagających nastolatków
Projektantami kolekcji MATCH są Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz z biura projektowego Grynasz Studio. Stworzono ją z myślą o zróżnicowanej i bardzo wymagającej grupie klientów – nastolatkach, którzy wyrośli już z wieku dziecięcego, ale do dorosłości brakuje im jeszcze kilku lat. W skład kolekcji wchodzi bogaty wybór modułowych mebli i akcesoriów w czterech paletach kolorystycznych, które można z łatwością ze sobą zestawiać i komponować. Z meblami z kolekcji MATCH użytkownik ma mnóstwo możliwości elastycznego organizowania swojej prywatnej przestrzeni. Meble wykorzystujące ażurową rurkę są przy tym lekkie, dzięki czemu częste przemeblowania nie sprawiają żadnego problemu.
Match nie jest klasyczną kolekcją. To zbiór mebli i brył, które nasz nastoletni klient komponuje w zależności od jego potrzeb i wizji. Meble te mogą przyjmować różne funkcje. Są modułowe, o szerokim scenariuszu użytkowym. Tak jak nasz odbiorca podlega dynamicznym zmianom i przeobrażeniom, tak i otaczające go meble i przedmioty podążają za nim. Dlatego zdecydowaliśmy się, by obok pojemnych i bazowych brył z płyty wprowadzić ażurowe i lekkie rozwiązania z giętej rurki, pozwalające na łatwe reorganizacje i przemeblowania – mówi Dawid Grynasz z pracowni Grynasz studio.
W zależności od potrzeb młodych użytkowników centralnym meblem w pokoju nastolatka może stać się łóżko ze zbioru Match, które jesteśmy w stanie dowolnie spersonalizować poszerzając wezgłowie o panele boczne umieszczone z różnych stron łóżka czy półki i wieszaki na przedmioty codziennego użytku, pamiątki czy podręczne bibeloty. Dzięki temu nastolatek może dowolnie przearanżowywać swoją prywatną strefę snu. Regały na kozłach to świetny pomysł na wprowadzenie podziału w pokoju, który zajmuje dwóch mieszkańców czy rozdział stref w pokoju nastolatka.
Podręczne, mobilne przyborniki pomieszczą wiele istotnych rzeczy i skarbów, i zawszę będą pod ręką. Nastolatek ma także do wyboru dwa różne typy biurek – rozwiązanie bardziej tradycyjne, płytowe oraz rozwiązanie na ażurowych kozłach, które może zajmować dowolne miejsce w pokoju czy wędrować po zajmowanej przestrzeni pełniąc różne role.
POINT – elastyczne meble dla młodych
Filozofia zestawu mebli Point skupia się wokół tzw. centrów zarządzania światem, które w domowej przestrzeni nastolatka pełnią kluczową rolę. Są to łóżko i biurko. Stanowią główne elementy zestawu autorstwa Doroty Terleckiej i Ivony Haurash z Biura Kreacja. W tym przypadku, zarówno łóżko, jak i biurko, dostępne są w różnych konfiguracjach a projektantki wyposażyły je w nowe funkcje. Dodatkowo oba główne elementy zestawu możemy dowolnie uzupełniać o modułowe meble do przechowywania dostępne w różnorodnych konfiguracjach, dzięki czemu nastolatek według własnego uznania zagospodaruje przestrzeń, w której spędza najwięcej czasu i nada meblom własne scenariusze funkcjonalno-użytkowe.
Łóżko może funkcjonować z mobilnym stolikiem o różnorakich zastosowaniach. Teraz w łóżku można swobodnie korzystać z komputera, czytać, uczyć się, zjeść ulubione danie lub zwyczajnie wylegiwać się i odpoczywać. Albo robić to wszystko jednocześnie. Tak jak najbardziej lubią młodzi użytkownicy.
- Kolejna strefa, na którą zwróciliśmy uwagę, to biurko. Nasz projekt biurka ma zapewnić spokój i ciszę dzięki wykorzystaniu wygłuszających paneli akustycznych. Całość mebla, dzięki wielu elementom pozwalającym na personalizację, zapewnia idealną przestrzeń do gry, nauki czy spotkań online. Dodatkowym atutem jest możliwość zamknięcia mebla po skończonej nauce. Dzięki temu mamy łatwość zachowania porządku w pokoju, przy czym ta indywidualna przestrzeń nie jest widoczna dla wszystkich – mówi Dorota Terlecka z Biura Kreacja. Wszystkie moduły są minimalistyczne, a zarazem bardzo miłe dla oka. Dzięki prostym formom można dowolnie łączyć wszystkie kolory frontów i uchwyty.
Wszystkie meble marki Baza wykonane są z wysokiej jakości komponentów. W połączeniu z ergonomicznymi kształtami wspierają one prawidłowy rozwój użytkowników, są przy tym praktyczne, wygodne i łatwe w użytkowaniu. Odpowiadają na potrzeby zarówno dziewcząt, jak i chłopców, a także osób o niskim lub wysokim wzroście czy dzieci z zaburzeniami poznawczymi, na przykład z dysleksją. W ofercie marki Baza znajdują się też moduły umożliwiające skomponowanie rozwiązań do pokoju, w którym zamieszkuje kilkoro dzieci. Meble marki Baza dają nastolatkowi lub młodemu dorosłemu szerokie pole dla wyboru takiej aranżacji, jakiej w danym momencie potrzebuje. Jednocześnie moduły subtelnie sugerują użytkownikowi takie rozwiązania, dzięki którym będzie mógł stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.bazabaza.pl oraz na profil marki na Instagramie: https://www.instagram.com/baza_meble/
Project&Design Management, Strategia – Recreativa, Renata Mikołajczyk
Wizualizacje: willbestudio.com
Link do strony artykułu: https://wp.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/point-i-match-nowe-kolekcje-mebli-w-portfolio-marki-baza